آیراوت

مشاوره رایگان و سفارش

گربه نژاد اسکاتیش فولد

اسکاتیش فولد

اسکاتیش فولد مانند یک قورباغه روی زمین می نشیند. این نژاد باهوش و نسبتا فعال است و علاقه زیادی به بازی با اسباب بازی دارد و دوست دارد از این طریق هوش خود را به چالش بکشد.

آمار حیاطی گربه نژاد اسکاتیش فولد | Scottish Fold

 طول عمر: ۱۱ تا ۱۴ سال.

شخصیت گربه نژاد اسکاتیش فولد | Scottish Fold

فولد بامزه و بازیگوش است.که نیاز به توجه دارد. او دوست ندارد تنها در خانه بماند. بهتر است گربه دیگری در خانه داشته باشید تا او تنها نماند زمانی که شما به خانه برمی گردید توقع دارد تا با او بازی کنید و یا حداقل در بغل شما بشیند.

مشکلات و سلامتی گربه نژاد اسکاتیش فولد | Scottish Fold

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شود مشکلاتی که ممکن است فولد دچار آن شود عبارتند از :

  • بیماری دژنراتیو مفصل، دم، زانو و مفاصل مچ پا ، درد زیادی دارد که باعث تحرک کمتر در گربه می شود. باید به دم با دقت رسیدگی کنید.
  • کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، یک شکل از بیماری های قلبی، که در این نژاد دیده شده است، اما ارثی بودن هنوز ثابت نشده است.

مراقبت از گربه نژاد اسکاتیش فولد | Scottish Fold

گربه فولد اسکاتلندی نیاز به شانه زدن هفتگی برای از بین بردن موهای مرده و توزیع روغن پوست، دارد. مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد می شود روزانه دندان های او را مسواک کنید. اصلاح ناخن هر دو هفته یک بار لازم است. پاک کردن گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب برای پاک کردن هر گونه ترشحات چشمی لازم است ، بهتر است چشم دیگر را با پارچه دیگر تمیز کنید.
گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

برای پیشگیری از بیماری هایی که از گربه منتقل میشود و حملات دیگر سگها بهتر است کاملا در محیط محدود و امن خانه نگهداری شود.

 بستر فولد باید همیشه تمیز باشد.

آراستن گربه نژاد اسکاتیش فولد | Scottish Fold

گربه نژاد فولد اسکاتلندی گوش کوچک و سر گرد دارد، فولد اسکاتلندی است شبیه جغد استبدن متوسط و گرد دارد، دم بلند که گاهی اوقات در نوک گرد می شود.

فولد پوشش مخملی با بافت متراکم و نرم دارد. با دو اندازه متوسط، بلند. رنگ چشم بستگی به رنگ پوشش داردبه عنوان مثال، گربه سفید و دورنگ می تواند چشم های آبی یا هر چشم یک رنگ داشته باشد.

میزان سازگاری گربه نژاد فولد اسکاتلندی | Scottish Fold با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

گربه فولد اسکاتلندی رفتار دوستانه دارد و مناسب برای خانواده سگ و گربه دوست، است. معرفی حیوانات خانگی به آرامی و در شرایط کنترل شده باید انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید بستن