آیراوت

مشاوره رایگان و سفارش

پیشگیری از بیماری لاک پشت ها

بیماری لاک پشت ها

می دانیم که انتقال بیماری از حیوانات به انسان بسیار امکان پذیر است. در این مقاله به بررسی انتقال بیماری لاک پشت ها به انسان ها می پردازیم.

در کشور آمریکا پدری برای فرزند خردسالش یک لاک پشت کوچک به رنگ سبز خرید اما این حیوان به ظاهرکوچک ناقل بیماری عفونی بود و این حیوان باعث شد که کودک به ICU برود و بعد مدتی به خاطر عفونت سالمونلا مرگ این کودک منجر شد.

در کل جهان انسان ها از قبیل مردان و زنان و کودکان بدون اینکه آگاهی از بیماری که بین خزندگان وجود دارد، رفت و آمد می کنند. این بیماری بنام سالمونلا که یک بیماری عفونتی محسوب می شود. یک کارگر در ایالات تگزاس در یک فروشگاه که خزندگان را نگه داری می کرد مبتلا به این بیماری شد. خیلی از انسان های دیگر که در این مراکز کار می کنند خبر از این بیماری ندارند.

بیماری سالمونلا چیست؟

این یکی از بیماری لاک پشت ها می باشد که دستگاه گوارش را آسیب می رساند و یک عفونت باکتری است. نشانی این بیماری تب و استفراغ و اسهال کم که به مرور شدت پیدا می کند و تا سه روز بعد از عفونت نمایان می شود .

بهتر از از خوردن آب آلوده و غذا و ارتباط با افرادی که دچار این بیماری هستند اجتناب کنید چون ممکن است شما هم بیمار شوید .
این بیماری در افرادی که دچار ایدز و سرطان هستند بسیار متداول است زبرا این افراد سیستم ایمنیشان ضعیف تر است و زودتر دچار سالمونلا می شوند. البته شایان ذکر است که این بیماری در کودکان و زنان باردار و افراد مسن شایع تر است و حتی ممکن است باعث مرگ این افراد شود .
بیشترین آسیب را کودکان می بینند زیرا که آنان به راحتی با لاک پشت ها بازی می کنند.

بیماری لاک پشت | بیماری سالمونلا چیست - پرشین پت شاپ

برای پیشگیری از بیماری لاک پشت ها چه باید کرد ؟

متخصصان معتقدند کودکان به علت اینکه بیشتر مورد خطر این بیماری هستند پس بهتر است که از این لاک پشت ها نگه داری نکنند و افرادی که از این خزندگان محافظت می کنند خیلی باید محتاط باشند.
چون بیماری سالمونلا خطرناک است مخصوصا برای کودکان چه بهتر که افراد بالغ هم از نگه داری آنها اجتناب کنند.
دامپزشکان خواهان این مطلب هستند کسانی که می خواهند این خزندگان را داشته باشند و از آنها نگه داری کنند موارد زیر را حتما رعایت کنند.

  •  وقتی به وسایل آنها دست میزنید و یا به خود این حیوانات بهتر است که حتما دستان خود را با آب گرم و صابون بشوید.
  • حتما از دستکش و ماسک برای نظافت قفس این حیوانات استفاده نمایید.
  •  سعی کنید کودکان کمتر با خزندگان در ارتباط باشند.
  •  اگر از این خزندگان در منزل نگه داری می کنید از میز غذا و آشپز خانه او را دور نمایید.
  •  در صورتی که حیوانات خانگی دیگری دارید از این خزندگان جدا کنید.
  •  برای انجام آزمایش و تست حتما آنها را به دامپزشک ببرید.
  •  از شنا کردن این خزندگان در وان حمام و دستشویی  خودداری نمایید.
  •  مواقعی که نظافت لانه لاک پشت را انجام می دهید چیزی میل نکنید و از کشیدن سیگار هم جدا خوداری فرمایید.
  •  در زمانی که توسط این خزندگان آسیب دیدین حتما به پزشک مراجعه نمایید و قبل از آن محل جراحت را شستشو دهید زیرا خیلی سریع دچار عفونت می شوید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید بستن