آیراوت

مشاوره رایگان و سفارش

نگهداری پرنده در کنار سگ و گربه

نگهداری پرنده در کنار سگ و گربه

 نگهداری پرنده در کنار سگ یا گربه نیازمند قوانین و اصول نگهداری خاصی می باشد که ما در این مطلب به این موضوع مهم می پردازیم.

اعضای خانواده علایق مختلفی دارند. ممکن است هر فرد خانواده علاقه به نگهداری حیوان خانگی خاصی داشته باشد. بنابراین حیوانات با خلق و خوی خاصی باید در کنار هم زندگی کنند و این شما هستید که می توانید با آموزش صحیح و برقراری آرامش در خانه، میان پرنده و سگ یا گربه، ارتباط دوستانه برقرار کنید.

برای نگهداری پرنده در کنار سگ و گربه رعایت چه مواردی ضروری می باشد؟

حیوانات همدم انسان ها هستند. وجود حیوانات در زندگی انسان ها به خصوص کودکان و نوجوانان باعث ایجاد احساس تعهد و مسئولیت در آن ها می شود. مخصوصا اگر یک فرزند در خانه دارید، حیوانات خانگی راه حل مناسبی برای ایجاد شادی و انرژی و افسرده نشدن در کودکان شما می باشد.

  1. قفس پرنده حتما باید روی پایه مخصوص قفس و یا میز قرار بگیرد. روی زمین قرار دادن قفس پرنده موجب ترس و استرس در پرنده می شود. سعی کنید قفس را در گوشه ای از خانه قرار بدهید که یک طرف قفس رو به دیوار باشد و فاصله میله های قفس از یکدیگر کم باشد. قفس پرنده باید سنگین و محکم باشد. از قفس های زینتی با استحکام کم استفاده نکنید.
  2. نگهداری پرنده در کنار سگ و گربه، حتما قبل از ورود پرنده در خانه، سگ یا گربه شما آموزش دیده باشد و با محیط خانه آشنایی کامل داشته باشد تا با ورود پرنده در خانه مشکلی به وجود نیاید.
  3. اگر طوطی سانان را در خانه نگه میدارید، مراقب چشم و بینی سگ و یا گربه خود باشید زیرا منقار کج ها سابقه زیادی در گاز گرفتن دارند. پرندگانی مانند مرغ مینا و بلبل سانان به دلیل نوک تیزی که دارند، نیز تهدید بزرگی برای پت شما محسوب می شوند زیرا توجه زیادی به اشیاء براق مانند چشم سگ و گربه دارند.
  4. همیشه شکم حیوان خانگی خود را سیر نگه دارید تا به فکر شکار نیفتد زیرا گربه و سگ شما به طور غریزی حس شکار درونشان نهفته است.
  5. سعی کنید اگر پرنده اهلی است و پرواز نمی کند، پرنده را روی دست خود و در فاصله کمی از سگ و گربه خود قرار دهید. همیشه مراقب حمله حیوان خود به پرنده باشید. اجازه ندهید سگ و گربه پرنده ی شما را لیس بزنند و یا با پنجه های خودشان پرنده را لمس کنند. در صورت بروز چنین اتفاقی، سعی کنید علاوه بر اینکه استرس پرنده خود را کاهش می دهید، حس کنجکاوانه سگ و گربه خود را نیز کم کنید.
  6. توجه کنید که هر چه سن سگ و گربه شما کم باشد، همزیستی آنها با پرنده بهتر است.
  7. بیشترین مراقبت و رسیدگی به پرنده، باید در زمان بلوغ سگ و گربه باشد زیرا در هنگام بلوغ، حیوانات خشن تر و حس حمله بیشتری دارند.
  8. در آخر حیوانات دوست انسان ها هستند و با توجه و محبت بی رویه به یکی از حیوانات خانه، عوامل حسادت را در حیوان خانگی دیگر افزایش ندهید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید بستن