آیراوت

مشاوره رایگان و سفارش

لیس زدن سگ

لیس زدن سگ

آیا با لیس زدن من دچار بیماری خاصی می شوند؟ لیس زدن سگ نشانه چیست؟

ممکن است پس از یک پیاده روی خسته کننده با سگ خود و غذا دادن به او هنگام استراحت، سگ تان به سمت شما بیاید و بلافاصله شروع به لیس زدن شما بکند. او این کار را آنقدر ادامه می دهد که تمام سر و صورت شما را خیس می کند. در چنین مواقعی در مورد لیس زدن سگ خود نگران می شوید و سعی می کنید از این عادت او جلوگیری کنید. در این صورت باید بدانید که علت زیاد لیس زدن سگ چیست؟

مسافرت با سگ و گربه خانگی

دلیل لیس زدن سگ و راه جلوگیری از آن

اغلب سگ ها لیس زدن را از دوران تولگی خود یاد گرفته اند مانند بسیاری از عادت های اشتباه دیگر مثل مدفوع خواری و … . لیس زدن سگ به منظور ابراز علاقه و سرگرم شدن وی با شما می باشد.

روی بدن انسان همیشه مقداری نمک وجود دارد که باعث شده طعم بدن به شوری بزند به همین دلیل سگ ها شما را خوشمزه می دانند و لیس می زنند.

شما می توانید به راحتی سگ خود را از لیسیدن منع کنید به این صورت که در هنگام لیسیدن شما، می توانید مانع این حرکت شوید و بلند و رسا بگویید میشل نه! اگر این حرکت را دیگر تکرار نکرد، به او تشویقی سگ بدهید.

دلیل لیس زدن سگ می تواند علاقه زیاد باشد زیرا سگ ها معمولا هنگام توجه و صحبت با او و چشم در چشم شدن که نشانه های علاقه است، شروع به لیسیدن صاحبان خود می کنند.

آن ها معمولا قسمتی از بدن را که زخم است یا درد دارد، لیس می زنند. این یک رفتار کاملا غریزی است. بزاق دهان سگ دارای خاصیت آنتی باکتریال است و از جمله فواید بزاق دهان سگ این است که می تواند محل زخم را فورا بهبود ببخشد. البته لیس زدن زیاد موجب باز شدن زخم و ایجاد عفونت می کند. به طور مثال سگ شما جراحی عقیم سازی شده است و مدام محل جراحی را لیس می زند. شما باید از گردنبند الیزابت استفاده کنید چرا که بر روی زبان سگ پرزهایی وجود دارد که با کشیدن این پرزها بر روی سطح زخم باعث التهاب و بازشدگی زخم می شود.

سگ ها عادت دارند با لیس زدن خود را تمیز می کنند. سگ ماده بعد از زایمان توله هایش، آن ها را لیس میزند. این حرکت به دو منظور انجام می شود:

  • موجب تمیزی توله ها می شود.
  • لیسیدن توله تازه به دنیا آمده موجب هوشیاری او می شود.

سگ ها گاهی اوقات در هنگام استرس و نگرانی شروع به لیسیدن خود می کنند. آن ها با لیسیدن مکرر موجب التهاب پوست خود نیز می شوند. بنابراین در چنین مواقعی باید به دامپزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید بستن