آیراوت

مشاوره رایگان و سفارش

غذا دادن به عروس هلندی

غذا دادن به عروس هلندی

این مقاله برای بالا رفتن اطلاعات علاقمندان به نگهداری پرندگان به خصوص غذا دادن به عروس هلندی فراهم شده است، اطلاعاتی در مورد غذا دادن به این پرنده ی زیبا جمع آوری شده است. شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که غذای عروس هلندی چیست و به عروس هلندی چطور غذا بدهیم ؟ اگر می خواهید به جواب سوالات خود برسید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

غذا دادن به عروس هلندی

در صورتی که پرنده ی شما هنوز جوجه هست و نمی تواند دانه بخورد باید از روش زیر استفاده کنید:

زرده تخم مرغ آب پز را با مقداری آب جوش و چند عدد بیسکویت مادر و خمیر نان باگت  را به خوبی مخلوط کرده تا مایع کاملا یک دست شود، لازم به ذکر است که می توانید به جای خمیر نان باگت از آرد نخودچی استفاده کنید.

یک لوله نرم و باریک ۵ سانتی تهیه کنید و آن را به سر سرنگ ۱۰ سی سی بزنید، ارتفاع لوله باید طوری باشد که مستقیم وارد چینه دان پرنده شود.
با یک دست نوک پرنده را باز کنید و با دست دیگر لوله را آرام آرام وارد حلق پرنده کنید و مایع را با فشار در چینه دان خالی کنید، در نظر داشته باشید اگر این کار را آرام انجام دهید امکان دارد پرنده غذا را بالا بیاورد.

امکان دارد پرنده تقلای زیاد و شروع به بال زدن کند، در این حال بهترین کار این است که او را در یک پارچه طوری نگه دارید که فقط سرش بیرون باشد و به او غذا بدهید.

در طی روز باید چندین بار به پرنده غذا بدهید.

وقت مناسب برای غذا دادن به پرنده زمانی است که چینه دان کاملا خالی است، در واقع شما با دست زدن متوجه خالی یا پر بودن آن خواهید شد.

قبل از هر بار غذا دادن وسایل مانند سرنگ و لوله را به خوبی با آب جوش و مایع ظرفشویی شستشو دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید بستن