آیراوت

مشاوره رایگان و سفارش

سگ نژاد پیکاپو

پیکاپو

پیکاپو یک سگ همدم فوق العاده است که تمام طول روز وقتش را یا به نشستن در دامان شما یا نشستن در کنارتان می گذراند. او وفادار و مهربان است و می تواند از افرادی که عاشقشان است کاملا محافظت کند. او در بین نژادهای سگهای کوچک بیشتر از بقیه به انجام کارهای خنده دار و مضحک تمایل دارد.

آمار حیاتی نژاد پیکاپو | Peekapoo

دسته بندی نژاد: سگهای دورگه

قد: ۲۸ سانتی متر

وزن: ۲ تا ۹ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال

نکات برجسته نژاد پیکاپو | Peekapoo

 • پیکاپو یک نژاد اصیل نیست و معمولا نتیجه جفت گیری نژاد پیکینیز با نژاد توی یا مینیاتور پودل است. تولید چند نسل از این نژاد (پیکاپو به پیکاپو) بسیار نادر است. اگر به داشتن یک توله سگ پیکاپو علاقه مند هستید، باید بدانید که ظاهر، اندازه و مزاج و خلق و خوی این سگ مثل یک نژاد خالص قابل پیش بینی نیست، زیرا شما نمی دانید که او از هر نژاد چه خصوصیتی را به ارث برده است.
 • سگ پیکاپو فعال و پرانرژی است. او به فعالیت و ورزش روزانه و پیاده روی خوب یا بازی با سرو صدا در یک حیاط نیاز دارد. فعالیت بیش از اندازه او را به تنگی نفس می اندازد.
 • پیکاپو به سرعت دچار گرمازدگی میشود. آنها بهترین عملکرد را در خانه هایی دارند که تهویه هوای مطبوعی داشته باشند.
 • پارس کردن برای پیکاپو یک سرگرمی مورد علاقه است. آنها سگهای نگهبان فوق العاده ای هستند و زمانی که به چیزی یا کسی مشکوک شوند با پارس کردن به شما هشدار می دهند.
 • یک پیکاپویی که موهایش کوتاه شده باشد به دو بار شانه زدن در هفته نیاز دارد، در حالیکه همین امر برای یک پیکاپو با پوشش طبیعی و پر پشت به شانه زدن روزانه نیاز دارد.
 • دوست داشتنی و مهربان است و همدم فوق العاده برای افراد مسن است نسبت به کودکان.
 • پیکاپوها به طور کلی با سگهای و حیوانات خانگی دیگر میانه خوبی دارند، البته اگر از سنین پایین با آنها رشد کرده باشند.
 • پیکاپوها با استفاده از آموزش تقویت مثبت بسیار سریع یاد می گیرند.
 • با توجه به قد و قامت کوچک پیکاپو، آنها ساکنان خوبی برای آپارتمانها هستند، اما در خانه های بزرگی که خارج از خانه حیاط دارند شادترند.
 • پیکاپوها ممکن است اگر برای مدت زمان طولانی تنها بمانند دچار اضطراب جدایی شوند.
 • برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا مغازه هایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.

وزن و اندازه نژاد پیکاپو | Peekapoo

وزن در نرها: (۲-۹) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۲-۹) کیلوگرم.

قد در نرها: (۲۸) سانتی متر، قد در ماده ها: (۲۸) سانتی متر.

شخصیت نژاد پیکاپو | Peekapoo

پیکاپو یک سگ دوست داشتنی و وفاداراست که خودش را به خانواده اش اختصاص می دهد. یک سگ دست آموز ایده آل است، که از اینکه بخشی از هر فعالیتی در خانواده باشد لذت می برد. او مهربان است و بندرت اهل مبارزه و جنگجویی است. او سگی باهوش است و بسیار خوشحال خواهد بود زمانی که با صاحبش بیرون از منزل باشد. او محافظ خانواده اش است و با هر وسیله که شده از آنها دفاع خواهد کرد.

خلق و خوی سگ تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماعی شدن شکل میگیرد. سگی با خلق و خوی خوب و مزاج سالم کنجکاو و بازیگوش است.

همیشه ازاینکه یکی از والدین (معمولا هم مادر زیرا در دسترس است) خوی و خصلت خوبی دارد مطمئن شوید تا بتوانید توله سگی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی میکنید. مواجه و برخورد با دیگر بستگان سگ به شما کمک مفیدی خواهد کرد برای اینکه بتوانید بفهمید زمانی که توله سگتان رشد کرد از لحاظ خلق وخو چه جور سگی خواهد شد.

از آنجائیکه او بطور غریزی نسب به غریبه ها و سگهای جدید مشکوک است، بنابراین اجتماعی شدن در سنین پایین برای پیکاپو یک ضرورت به حساب می آید. اگر به درستی اجتماعی نشود، ممکن است پرخاشگر یا ترسو بار بیاید. البته این موضوع برای هر سگی لازم است، اما در مورد نژادهایی که نسبت به غریبه ها محتاط هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

مشکلات و سلامتی نژاد پیکاپو | Peekapoo

اگر شما بدنبال یک پیکاپو هستید، درک مفهوم دورگه و پیوندی بودن بسیار با ارزش است. دو رگه ای لزوما مشخصه نژادهای مخلوط نیست؛ این موضوع زمانی رخ می دهد که خونی جدید وارد چرخه معمولی پرورش می شود– این خلاف همخونی است. با این حال یک تصور غلط عمومی وجود دارد که پیوندی بطور خودکار در نژادهای مخلوط وارد می شوند. اگر مشترکات ژنتیکی در طول زمان برای نژادهای مخلوط باقی بماند، فرزاندان آنها دیگر دورگه و پیوندی به حساب نمی آیند. اگر یک مادر اصیل سگی را از راه دیگری به دنیا بیاورد، توله سگها پیوندی خواهند بود، حتی اگر اصیل باشند.

پیکاپوهاعموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه پیکاپوها همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

 • پیشرو شبکیه آتروفی (PRA): یک بیماری از خانواده بیماریهای چشمی است که شامل زوال تدریجی شبکیه چشم می شود. در اوایل این بیماری سگ دچار شب کوری شده، ودر نهایت با پیشرفت بیماری دید خود را در طول روز هم از دست می دهد. بسیاری از سگهایی که دید خود را از دست می دهند یا افق دیدشان محدود می شود براحتی می توانند خود را با شرایط وفق دهند.
 • لگ– کالو- پرتس: دراین بیماری مفصل ران دچار تغییر شکل می شود، به این منوال که در ابتدا خون رسانی به سر استخوان کاهش می یابد و کم کم باعث مرگ استخوان و نهایتا تغیر شکل آن میشود. اولین علامت آن لنگیدن وآتروفی عضلات پا است. این بیماری در سن ۴ تا ۶ ماهگی توله سگ رخ میدهد. جراحی می تواند این وضعیت را اصلاح کند و نتیجتا سگ دیگر درد نکشد.
 • دررفتگی کشکک: این یک مشکل شایع در سگهای کوچک است. در رفتن به معنی از جا خارج شدن بخشی از استخوان یک مفصل است. اغلب در پای عقبی است که باعث درد میشود. این مشکل ممکن است فلج کننده باشد، اگرچه بسیاری از سگها با این وضعیت زندگی نسبتا عادی دارند.
 • دیسپلازی ران: یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران بصورت نامتناسب به مفصل ران چسبیده است. بعضی از سگها ممکن است دچار درد یا لنگیدن در یک یا هردو پای عقب خود شوند، اما برخی دیگر علائم ظاهری از ناراحتی را نشان نمی دهند. (غربالگری اشعه ایکس روش خاصی برای تشخیص این بیماری است) در هر صورت، ورم مفاصل میتواند با سن سگ توسعه پیدا کند. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، از پرورش دهنده بخواهید که آزمایشات مربوطه را برای نشان دادن اینکه پدرو مادر عاری از این مشکل بوده اند را انجام داده باشد.

مراقبت از نژاد پیکاپو | Peekapoo

پیکاپو سگی کوچک و فعال است که برای سالم ماندن و خوشحال بودن نیاز به فعالیت و ورزش روزانه دارد. انرژی ناخواسته او ممکن است به رفتاری مخرب منجر شود و شما را شوکه کند. یک پیکاپو از اینکه بیرون از خانه باشد و یا اینکه داخل حیاط بازی کند و به پیاده روی برود لذت می برد. (همه نوع پیاده روی برای او یک پیاده روی لذت بخش به حساب می آید)

در عین حال، از یک پیکاپو نباید انتظار فعالیت بیش از حد داشته باشید؛ سگهای جمجمه پهن با صورت صاف مانند پکینگها، پوگها و بعضی از پیکاپوها براحتی دچار گرمازدگی و مشکلات تنفسی می شوند. به یاد داشته باشید میزان فعالیتی که یک سگ کوچک پر انرژی نیاز دارد با نیاز یک سگ بزرگ پر انرژی متفاوت است.

پیکاپوها با استفاده از روش تقویت مثبت به راحتی آموزش می بینند. در مورد یک پیکاپو نباید از اصطلاحات خشن استفاده کنید، زیرا او به معنای واقعی کلمه آسیب می بیند.

پیکاپو با هر نوع محل زندگی از جمله آپارتمانی خودش را وفق میدهد، اما برای آنها بهتر است در خانه ای باشند که به یک حیاط محصور دسترسی داشته باشند، زیرا از بیرون خانه بودن لذت می برند. آنها را نباید بیرون از منزل بدون نظارت رها کنید، زیرا ممکن است طعمه سگها یا حیوانات بزرگتر محله شوند.

یک پیکاپو باید در خانه ای با هوای مطبوع زندگی کند، زیرا مستعد گرمازدگی است. پیکاپو هرگز نباید بیش از حد فعالیت کند یا در روزهایی که بطور غیر عادی گرم هستند بیرون از منزل باشد.

پیکاپو پر سر و صدا هستند و زمانی که به کسی یا چیزی مشکوک شوند با پارس کردن به شما هشدار می دهند. آنها همیشه بمب خنده نیستند اما حداقل سگهای نگهبان خوبی هستند.

جعبه آموزشی راهی برای اینکه مطمئن شوید پیکاپو شما وارد کارهایی که نباید نمی شود. این جعبه های آموزشی در سنین کم به آنها یاد می دهد که اگر زمانی برای حمل و نقل نیاز به این بود که در داخل یک محفظه باشند یا اگر در بیمارستان بستری شدند، چطور این مسئله را قبول کنند.

هرگز پیکاپو را برای تمام روز در جعبه نگه ندارید. او زندانی نیست و فقط چند ساعت در روز باید در جعبه باشد، البته به جز وقت خواب شبانه. آنها سگهای مردمی هستند و این بدین معنی نیست که طول زندگی خود را درون یک جعبه و یا لانه قفل شده سپری کنند.

تغذیه نژاد پیکاپو | Peekapoo

میزان توصیه شده روزانه: ۱/۴ تا ۳/۴ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم می شود.

مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

غذای سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

آراستن نژاد پیکاپو | Peekapoo

پوشش پیکاپو معمولا بافت نرمی دارد و تقریبا حالت پنبه ای دارد. پوشش او باید مواج و طولش دارای اندازه ای متوسط باشد. هیچ گونه لایه زیرینی وجود ندارد. ریزش موی کمی دارد، اما یک پیکاپو می تواند کمی بیشتر از این مقدار تا حد متوسط هم ریزش مو داشته باشد، البته این موضوع به چرخه ژنتیکی او بر می گردد.

رنگ او در طیف گسترده ای از نقره ای، خاکستری، سفید، سموری، قرمز، کرم، زرد آلویی، شکلاتی، نخودی و سیاه دیده می شود. او همچنین می توانید لکه های متنوعی شامل سیاه با لکه های قهوه ای مایل به زرد داشته باشد.

پیکاپو پوشش خوبی دارد که برای اینکه سالم بماند و ژولیده و درهم نشود نیاز به نظافت و آراستگی منظم دارد. سگی که بر پایه نژاد پکینگز باشد نیاز به مراقبت از چین و چروکهایش و چین اطراف چشم، پوزه، گوشها وبینی دارد تا از هرگونه خاک و کثیفی پاک بماند. برای مراقبت راحتتر می تواند موهایش را کوتاه کنید، اما او در این صورت هم هنوز به شانه زدن و حمام کردن منظم نیاز دارد. اگرموهای او را بلند نگه میدارد برای جلوگیری از ژولیده شدن و در هم فرورفتن نیاز است که هرروز او را شانه بزنید. گاهی اوقات مو می تواند باعث ناراحتی چشم شود، اگر این اتفاق افتاد موهای مزاحم را بچینید.

گوش او را باید هرهفته از لحاظ قرمزی یا بوی بد که نشانه های عفونت هستند بررسی کنید. گوش را یک پنبه مرطوب ملایم با PH متعادل تمیز کنید. چیزی را به داخل کانال گوش فرو نکنید؛ فقط گوش خارجی را تمیز کنید.

دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماریهای لثه و بوی بد دهان بهتر است.

اگر صدای کشیده شدن ناخنهایش را برروی زمین میشنوید آنها بیش از حد بلند شده اند، ناخنهایش را بطور منظم کوتاه کنید.

سگها در مورد پاهایشان حساس اند، به پنجه های آنها رسیدگی کنید. داخل دهان را بررسی کنید.

همانطور که اورا نظافت میکنید بدنش را از لحاظ زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب برروی پوست مورد بررسی قرار دهید. گوش، بینی، دهان وچشم را بررسی کنید، چشمها باید روشن باشند و هیچگونه قرمزی یا ترشحی نداشته باشند.

میزان سازگاری نژاد پیکاپو | Peekapoo با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

پیکاپو می تواند همدم و همراهی دوست داشتنی برای هر بچه باشد، اگر به درستی از سنین کم با کودکان معاشرت کرده باشد. یک پیکاپو اگر بدرستی اجتماعی شده باشد با بچه های کوچکتر هم مهربان است. بطور کلی او برای خانه هایی که بچه های کوچک دارند مناسب نیست، زیرا ناخواسته ممکن است به آنها آسیب بزند –  پیکاپو به آسانی صدمه می بیند.

همیشه به کودکانتان در مورد رویکرد و تعاملشان با سگها و نوازش کردنشان آموزش دهید و همواره به روابط بین آنها نظارت داشته باشید و هیچگاه آنها را با هم تنها نگذارید تا از گاز گرفتن و کشیدن دم و گوش از سوی هردویشان جلوگیری کرده باشید. به کودکان یاد دهید زمان غذا خوردن سگ به او نزدیک نشوند و دست به غذایش نزنند. مهم نیست که چقدر رفتار آنها دوستانه باشد هرگز سگ را با کودک تنها نگذارید.

پیکاپو با سگها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی دارد، اما بازهم اجتماعی شدن در سنین اولیه کلید این موفقیت است. در غیر اینصورت او می تواند نسبت به سگها و حیوانات خانگی دیگر حالت تهاجمی و مبارزه داشته باشد.

محل نگهداری نژاد پیکاپو | Peekapoo

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید بستن