آیراوت

مشاوره رایگان و سفارش

سگ نژاد پاکت بیگل

پاکت بیگل

نژاد سگ پاکت بیگل کوچکتر از بیگل متوسط است، اینها جمع و جور، تعقیب کننده بو، شاد و سرگرم کننده هستند، اما هنوز هم به عنوان یک سگ شکاری نیازمند صبر و آموزشهای خلاقانه برای غلبه بر طبیعت لجبازشان هستند.

آمار حیاتی نژاد پاکت بیگل | Pocket Beagle

دسته بندی نژاد: سگهای شکاری

قد: ۱۸ تا ۳۰ سانتی متر

وزن: ۳ تا ۹ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ سال

نکات برجسته نژاد پاکت بیگل | Pocket Beagle

 • بیگلها سخت اهلی و خانگی می شوند. برخی از مردم می گویند که بعضی از بیگلها یک سال تمام زمان می برد تا خانگی شوند. استفاده از جعبه آموزشی حتما توصیه می شود.
 • بیگلها بسیار باهوش هستند و اگر برای مدت زمانی طولانی تنها بمانند خسته می شوند. اگر آنها را بیرون از خانه درحیاط پشتی تنها بگذارید، معمولا راهی برای سرگرم کردن خودشان پیدا می کنند. آنها یا زوزه می کشند یا شروع به کندن زمین می کنند ویا سعی می کنند راهی پیدا کنند تا به بیرون بروند و کسانی یا سگهای دیگری را پیدا کنند تا با آنها بازی کنند.
 • مطمئن باشید که آمادگی کار کردن با او را برای مهار کردن پارس کردن و زوزه کشیدنش را دارید. بیشترین دلیلی که باعث میشود آنها در گروههای امداد و نجات باشند این است که صاحبان و همسایگان صاحبانشان از صدای زوزه کشیدن آنها خسته می شوند.
 • بیگلها سگهایی برای سرقت توسط دزدانی هستند که بعد از دزیدن آنها را به محققان آزمایشگاهها برای انجام آزمایشات تحقیقاتی میفروشند. زمانی که بیگل در بیرون از خانه است برروی او نظارت داشته باشید و برای اطمینان بیشتر از میکروچیپ استفاده کنید.
 • بیگل ها اگر بویی را در هوا استشمام کنند بدنبال آن میروند. حس بویایی توسط مغز کنترل می شود و اگر بوی جالبی احساس کنند انگار هیچ چیز دیگری در جهان وجود ندارد.
 • اگرچه مهربان و با محبت هستند، اما بیگل ها یک شخصیت مستقل و خیره سر دارند. آموزشهای اطاعتی توصیه می شود، اما مطمئن شوید که مربی شخصیت سگهای شکاری را به خوبی می شناسد و از غذا بعنوان پاداش استفاده می کند. (هر چند تعداد کمی از بیگل ها در برابر این قضیه مقاومت می کنند)
 • آیا به یاد دارید که کارتون اسنوپی بیگل معروف چطور در مورد ظرف غذایش نگران بود؟ بیگل ها شکارچیان غذا هستند و اگر این شانس را داشته باشند پرخوری می کنند. بر میزان غذایی که به او می دهید نظارت کافی داشته باشید.
 • به کودکانتان یاد دهید زمانی که بیگل غذا می خورد به او احترام بگذارند، نزدیکش نشوند و به غذایش دست نزنند. او در مورد ظرف غذایش بسیار جدی است.
 • بیگل ها برای حفاظت و نگهبانی سگهای خوبی نیستند، زیرا هر کسی را که می بینند با او دوست می شوند.

وزن و اندازه نژاد پاکت بیگل | Pocket Beagle

وزن در نرها: (۳-۹) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۳-۹) کیلوگرم.

قد در نرها: (۱۸-۳۰) سانتی متر، قد در ماده ها: (۱۸-۳۰) سانتی متر.

شخصیت نژاد پاکت بیگل | Pocket Beagle

بیگل ها مهربان، شیرین، باهوش و بامزه هستند. آنها شما را می خندانند– این خنداندن زمانی نیست که با رفتارهای سرکشانه خود باعث گریه شما می شوند– افراد زمانی زیادی را برای بیگل ها صرف می کنند و اغلب مجبور می شوند به پاداش غذایی برای فریب سگها برای اطاعت موقتی متوسل شوند.

مانند هر سگی، بیگل ها هم نیاز دارند که از سنین پائین اجتماعی شوند. قرار گرفتن در معرض برخورد با افراد مختلف، صداها، مناظر و تجارت گوناگون راهی است برای اینکه مطمئن شوید سگ پاکت بیگل در جهت تبدیل شدن به یک سگ خوب گردشی رشد خواهد کرد.

مشکلات و سلامتی نژاد پاکت بیگل | Pocket Beagle

مانند همه نژادها بیگل هم مستعد ابتلا به انواع بیماریهای محیطی یا ژنتیکی است و پاکت بیگل ها بیشتر از بقیه در معرض ابتلا هستند.

هرچند تمامی سگها سالم نیستند و بیگل ها هم همه این بیماریها را نمی گیرند، اما پیدا کردن پرورش دهنده ای که بیگل را سالم و سلامت پرورش داده باشد بسیار مهم است. یک پرورش دهنده معتبر گواهی سلامت پدر و مادر سگ را به شما نشان می دهد. همچنین شما باید از بنیاد ارتوپدی گواهی عدم سوء پیشینه سلامت را برای لگن، زانوها، قلب و تیروئید و صدور گواهینامه چشم طبیعی را از بنیاد رجیستری (سرف) دریافت کنید.

از آنجائیکه برخی از مشکلات سلامتی تا زمانیکه سگ به بلوغ کامل نرسد، بروز نمی کنند، ممکن است گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای سگهای کمتر از دو سال صادر نشود. بنابراین پرورش دهنده ای را پیدا کنید که سگ را تا زمانی که دو یا سه ساله شده باشد نگه داشته باشد. شرایطی که ممکن است بر روی پاکت بیگل تاثیر بگذارد عبارتند از:

 • اختلالات چشم از جمله: چشم گیلاسی، یک بیماری شایع است که در آن غده پلک سوم متورم می شود؛ گلوکوما، افزایش فشار مایع داخلی چشم است؛ آب مروارید، یک ظاهر ابری روی لنز چشم است؛ دیسپلازی شبکیه، جابجایی یا تا شدن شبکیه چشم است که ممکن است باعث کوری شود؛ و پیشرو شبکیه آتروفی (PRA)، یک بیماری دژنراتیو از سلول های بصری شبکیه است، که در موارد شدید منجر به کوری می شود. بیگل ها هم چنین می توانند از دیستیچیاسیس در حاشیه چشم رنج ببرند، که رشد غیر طبیعی مژه روی حاشیه چشم است. خشکی چشم، که باعث خشک شدن چشم و قرنیه و ملتحمه می شود. اگر شما متوجه هرگونه قرمزی، زخم و یا ریزش اشک بیش از حد شدید با دامپزشک تماس بگیرید.
 • صرع: یک اختلال مغزی است که باعث تشنج می شود و در بیگل ها بسیار شایع است.
 • کم کاری تیروئید:  اختلال در عملکرد تیروئید است که باعث افزایش وزن، پوشش ضعیف، مشکلات باروری و مسائل دیگر می شوند که در این نژاد شایع است.
 • کوتولگی بیگل: به این معنی است که سگ از اندازه طبیعیش کوچکتر است. این وضعیت ممکن است با اختلالات فیزیکی مانند پاهای بیش از حد کوتاه همراه باشد.
 • سندرم توله سگ مضحک: در این وضعیت سگ بسیار کوچکتر از دیگر هم ردیفان خود خواهد بود و برای زنده ماندن نیاز به تغذیه مخصوص و مراقبت ویژه دارد. آنها معمولا در پاهایشان احساس درد دارند و ممکن است قادرنباشند که به صورت عادی راه بروند. گاهی اوقات بعنوان یک سگ رنجور رشد می کنند اما برخی از مواقع هم بدون هیچ مشکلی رشد می کنند.
 • سندرم بیگل چینی (CBS): وضعیتی است که با یک جمجمه پهن و چشمهای کج مشخص می شود. سگهای مبتلا معمولا با مشکلات قلبی و اختلال در پا و انگشتان روبرو هستند.
 • شکاف کام و لب: لب یا کام بطور کامل بسته نمی شود و سگ برای خوردن، آشامیدن و تنفس دچار مشکل می شود.
 • مشکلات بیضه: ممکن است در یک یا هردو بیضه بوجود آید. زمانی که سگ را عقیم می کنید دامپزشک می تواند بیضه نزول نیافته را حذف کند. بنابراین کمکی است برای جلوگیری از مشکلات بهداشتی بیشتر برای سگ.
 • هرمافرودوتیسم: حضور هر دو کروموزم نر و ماده و بافت.
 • دیسپلازی مفصل ران: شکل غیر طبیعی مفصل ران است که می تواند باعث درد و لنگیدن شود.
 • دیسپلازی اپیفیسیل: رشد کم و غیر طبیعی در پاهای عقب که گاهی اوقات باعث درد می شود.
 • بیماری دیسک مهره ای: پارگی دیسک در ستون فقرات است که باعث فلجی می شود.
 • در رفتگی کشکک: در رفتن به معنی از جا خارج شدن بخشی از استخوان یک مفصل است. اغلب در پای عقبی است که باعث درد میشود.

مراقبت از نژاد پاکت بیگل | Pocket Beagle

پاکت بیگل در مناطق محصور نشده همیشه باید با قلاده بسته شده باشد.

او طبیعتی سرگردان دارد، بنابراین فرار کردن در مورد بیگل ها یک اتفاق معمولی است، مطمئن شوید که میکروچیپ و ID دارد. این برچسب ها باعث می شود که او به طرف شما بازگردانده شود.

برخی از مردم ترجیح می دهند که از یک حصار زیرزمینی الکترونیکی استفاده کنند، اما این نوع حصار مانعی برای ورود حیوانات دیگر به حیاط شما نیست. بعلاوه اگر یک بوی فریبنده به مشام بیگل برسد دیگر یک شوک لحظه ای حصار هم مانع این نمی شود که او به دنبال بو نرود.

مانند تمام سگها، بیگل ها هم باید از آموزش اطاعت بهره ببرند. استفاده از تکینکهای تقویت مثبت بهتری راه برای آموزش است.

بیگل ها بالغ بسیار پر انرژی هستند و به فعالیت و فرصت زیادی برای انجام هر کاری نیاز دارند. آنها عاشق این هستند که همراه با خانواده به پیاده روی بروند و یا بهتر از آن، دوست دارند برای شکار خرگوش در زمین بدوند. (البته این کار توصیه نمی شوند مگر اینکه شما به اندازه کافی به او آموزش داده باشید که دوباره به سمت شما برگردد)

آنها از آهسته دویدن همراه شما لذت می برند، اما باید تا زمانی که ۱۸ ماهه یا بزرگتر شوند صبر کنید، زیرا انجام این ورزشها ممکن است باعث آسیب دیدنشان شود.

هنگام بلوغ، ممکن است تنبل شود و در تمام طول روز در خانه بنشیند وفقط برای وعده های غذایی از جایش بلند شود و گاه گاه گوشش را بخاراند. چون مستعد ابتلا به چاقی هستند بنابراین نباید اجازه دهید که این اتفاق بیافتد.

تغذیه نژاد پاکت بیگل | Pocket Beagle

میزان توصیه شده روزانه: ۷/۸ تا ۱ و ۳/۸ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شود.

مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

غذای سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزمایش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پایین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

آراستن نژاد پاکت بیگل | Pocket Beagle

استاندارد نژادی بیگل ها می گوید که هر رنگی برای سگهای شکاری قابل قبول است. رنگ سگهای شکاری شامل تمامی سایه ها و ترکیبات سفید یا کرم، سیاه، قهوه ای مایل به زرد، لیمویی، قرمز، قهوه ای، جگری، آبی و خاکستری است.

شایع ترین رنگ برای بیگل ها سه رنگ با یک زین سیاه (منطقه ای در سراسر پشت) پاهای سفید، سینه، شکم، یک سفیدی در نوک دم، قهوه ای مایل به زرد بر روی سر و اطراف زین است. دومین رنگ رایج ترکیبی از قرمز و سفید در صورت، گردن، پاها و نوک دم است.

تمام رنگها ممکن است خال و کک و مک داشته باشند (لکه های گرد سیاه در یک پس زمینه روشنتر) خط دار (مناطق کوچک جدا شده با موهای سیاه در یک پس زمینه سفید) جوگندمی (ترکیب سیاه یا قرمز با موهای سفید).

در هر رنگی آنها نوک دمشان به رنگ سفید است طوری که شکارچیان بتوانند زمانی که در علفهای بلند به دنبال شکار هستند آنها را ببینند.

طول موهای پوشش آنها اندازه متوسطی دارد، صاف و متراکم است و در برابر باران مقاوم است.

بیگل ها سگهای تمیزی هستند مگر اینکه خودشان را در چیزهای بد بو بیندازند. در غیر اینصورت به حمام مکرر نیاز ندارند. آنها را باید با یک برس با موهای نسبتا زبر یا یک دستکش شکاری هفته ای یکبار شانه بزنید.

بیگل ها هم ریزش مو دارند، اما به دلیل موهای کوتاهشان نسبت ب سایر نژادها این ریزش مو خیلی قابل توجه نیست. پوشش آنها در زمستان ضخیم تر است و در بهار ریزش مو دارند.

بدلیل اینکه هوا در گوش آنها جریان ندارد بنابراین ممکن است دچار عفونت گوش شوند. حداقل هر دو هفته گوش را بررسی کنید.

حداقل هر دو هفته یکبار ناخنها را تمیز کنید و اگر بیش از حد بلند شده اند آنها را کوتاه کنید.

میزان سازگاری نژاد پاکت بیگل |Pocket Beagle  با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

بیگل ها با هر کسی در خانواده بخصوص بچه ها رابطه برقرار می کنند. آنها ممکن است در زمان بازی غیر قابل کنترل شوند بنابراین باید به خوبی اجتماعی شوند و هنگامی که در کنار بچه ها هستند بر رفتارشان نظارت شود.

بیگل ها تمایل دارند هرچیزی را با دهانشان بگیرند مثل دست کودکان. این کار برایشان یک سرگرمی است ولی می توان با آموزش دادن آنها را انجام این عمل منع کرد.

پاکت بیگل ها کوچک هستند و براحتی ممکن است زخمی شوند. آنها دوست ندارند که تنها بمانند، یک سگ دیگر یا حتی گربه را با خود همراه خواهند کرد.

محل نگهداری نژاد پاکت بیگل | Pocket Beagle

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید بستن