آیراوت

مشاوره رایگان و سفارش

سگ نژاد لوچن

لوچن

لوچن یک نژاد سگ عروسکی و اسباب بازی است که در قدیم بعنوان سگ همدم پرورش داده شده و هنوز هم این نقش را به خوبی ایفا می کند.فعال و هوشمند هستند، آنها در مسابقات سگها مانند اطاعت و چابکی بسیار خوب عمل می کنند، او از انتظارات شما بعنوان یک سگ همدم و همراه خانواده پیش افتاده است.

آمار حیاتی نژاد لوچن | Lowchen

دسته بندی نژاد: سگهای همراه

قد: ۳۰ تا ۳۶ سانتی متر

وزن: ۴ تا ۸ کیلوگرم

طول عمر: ۱۳ تا ۱۵ سال

نکات برجسته نژاد لوچن | Lowchen

 • لوچن سگی نیست که برای زندگی بیرون از خانه یا داخل لانه پرورش یافته باشد. آنها سگهای همدم هستند و زمانی که در جمع کسانی باشند که دوستشان دارند خوشحالند.
 • پارس کردن یک سرگرمی بسیار لذت بخش برای لوچن است. آنها بلحاظ اینکه با پارس کردن خود به شما هشدار می دهند، سگهای نگهبان خوبی می شوند البته این موضوع ممکن است باعث آزار همسایگان باشد.
 • لوچن ساکنان بسیار خوبی برای آپارتمانها هستند البته تا زمانی که نیازهای ورزشی آنها را تامین کنید. انتظار می رود که هر روز حداقل ۲۰ دقیقه برای ورزش و فعالیت آنها وقت صرف کنید. او یک همدم فوق العاده عالی برای پیاده روی های طولانی مدت با مردم است.
 • اگرچه لوچن ریزش موی زیادی ندارد، اما برای جلوگیری از ژولیده شدن و کرک شدن موهایش و برای حفظ سلامتی اش به شانه زدن مرتب و نظافت احتیاج دارد.
 • اگرچه همه لوچن ها این خصوصیت را ندارند، اما بسیاری از آنها از حفر کردن و کندن لذت میبرند که این رفتار و عادت ممکن است مشکل و دلسرد کنند باشد.
 • لوچن ممکن است در مواجه با افراد جدید خجالتی باشد و این نکته مهمی است که برای جلوگیری از هر گونه خجالت یا تضعیف رفتارهایی که با ترس همراه است آنها ازسنین پایین با مردم معاشرت داشته باشند.
 • لوچن ها سگهای همدم هستند و اگر برای یک روز آنها را تنها بگذارید ممکن است که از اضطراب جدایی رنج ببرند. آنها بهترین نژاد و گزینه برای کسانی که ساعتهای طولانی کار می کنند، نیستند.
 • برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا مغازه هایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.

وزن و اندازه نژاد لوچن | Lowchen 

وزن در نرها: (۴-۸) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۴-۸) کیلوگرم.

قد در نرها: (۳۰-۳۶) سانتی متر، قد در ماده ها: (۳۰-۳۶) سانتی متر.

شخصیت نژاد لوچن | Lowchen

سگ لوچن تجسمی از یک نژاد با خوی و خصلت متعادل است. او پرجنب و جوش، فعال، خونگرم و مهربان است. او یک سگ باهوش است که به سرعت و به آسانی یاد می گیرد. لوچن سگ نگهبان بی باکی است که اگر به چیزی یا کسی مشکوک شود با پارس کردن به شما هشدار می دهد. آنها کوچک هستند و اگر احساس نیاز کنند ممکن است با سگهای بزرگتر وارد چالش بشوند.

هیچ شکی نیست که لوچن یک نژاد فوق العاده خوش مشرب است و بسیاری از مردم قلب و خانه هایشان را به روی آنها باز می کنند.

لوچن یک نژاد فوق العاده برای آموزش است. آنها باهوش هستند و می توانند به سرعت یاد بگیرند. مانند بسیاری از نژادهای کوچک، آنها هم می توانند آموزشهای خانگی را یاد بگیرند و اهلی و رام شوند، اما این مستلزم صبر و ثبات است. معاشرت برای این نژاد که از افراد جدید خجالت می کشند یک ضرورت است. لوچنی که به درستی اجتماعی نشده باشد ممکن است ترسو بار بیاید.

آنها بطور کلی با حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی دارند، اما معاشرت با سگهای دیگر برای همه نژادها بسیار مهم است.

مشکلات و سلامتی نژاد لوچن | Lowchen 

لوچن ها عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه ولفهاندهای ایرلندی همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

 • آب مروارید: کدورت در عدسی چشم است که باعث کوری میشود. سگ مبتلا دارای یک ظاهر ابری است. این یک بیماری است که با بالا رفتن سن رخ میدهد. آب مروارید توسط عمل جراحی درمان میشود.
 • پیشرو شبکیه آتروفی (PRA): یک اختلال دژنراتیو چشمی است که در آن طی یک فرآیند آهسته سگ گیرنده های نوری پشت چشم را از دست می دهد. این بیماری سالها قبل از اینکه سگ علائم از نابینایی را نشان دهد قابل تشخیص است. پرورش دهندگان معتبر گواهی سلامت چشم سگ را سالانه دریافت می کنند.
 • در رفتگی کشکک: این یک مشکل شایع در سگهای کوچک است. این بیماری زمانی رخ میدهد که کاسه زانو که شامل سه بخش استخوان ران، کشکک زانو و ساق پا است، بدرستی تنظیم نباشد. این موضوع باعث لنگیدن یک پا یا راه رفتن غیر طبیعی سگ میشود. این بیماری است که در هنگام تولد پیش می آید. سایش ناشی از در رفتگی کشکک می تواند باعث آرتروز یا ورم مفاصل که یک بیماری دژنراتیو مفصلی است، بشود. این بیماری دارای ۴ درجه متفاوت است، که در درجه اول ممکن است باعث لنگیدن گاه و بیگاه حیوان شود ودر درجات بالا میتواند منجر به عمل جراحی شود.

مراقبت از نژاد لوچن | Lowchen

لوچن ساکنان عالی برای آپارتمانها هستند، اما ممکن تمایل بیش از حدی به پارس کردن داشته باشند. شما باید قبل از اینکه یک لوچن را به خانه بیاورید این موضوع را مد نظر قرار دهید  زیادی برخی از آپارتمانها یا همسایه ها محدودیت هایی برای سرو صدا قائل می شوند.

لوچن سگی نیست که بیرون از خانه یا داخل لانه بماند. اگرچه آنها از بازی کردن با سروصدا بیرون از خانه و از اینکه در جمع سگهای دیگر باشند لذت میبرند، اما قلبا دوست دارند که مردم هر زمانی که می توانند با آنها همراه باشند.

تغذیه نژاد لوچن | Lowchen 

میزان توصیه شده روزانه: ۱/۲ تا ۱ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

آراستن نژاد لوچن | Lowchen

لوچن یک پوشش پرپشت دارد که بلند، کمی مواج با بافتی نرم است. لوچنها ممکن است در تمامی رنگها و ترکیبات دیده شوند و هیچ گونه اولویتی برای یک رنگ یا یک ترکیب خاص وجود ندارد.

پوشش لوچن ها ممکن است کوتاه شده باشد یا در یک پوشش طبیعی نگه داشته شود. زمانی که موهای آنها را کوتاه می کنید تبدیل به یک شیر تر و تمیز می شوند. طول کوتاه ترین مو که برروی آخرین دنده کفل است به ۴ سانتی متر می رسد، بعلاوه موی روی ساق پا و موهای روی پاها. همچنین دم هم با یک پر از قسمت نوک کوتاه است. شانه زدن منظم پوشش او را از ژولیده شدن حفظ می کند. این نژاد ریزش موی خیلی کمی دارد.

دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماریهای لثه و بوی بد دهان بهتر است.

اگر صدای کشیده شدن ناخنهایش را برروی زمین میشنوید آنها بیش از حد بلند شده اند. ناخنهایش را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید. ناخنهای پای سگ به رگهای خونی متصل است و اگر بیش از اندازه کوتاه کنید ممکن است خونریزی کند –  وسگ ممکن است برای دفعه بعد که ناخن گیر را می بیند با شما همکاری نکند. بنابراین اگر تجربه این کار را ندارید از دامپزشک یا یک آرایشگر کمک بگیرید.

گوش او را باید هرهفته از لحاظ قرمزی یا بوی بد که نشانه های عفونت هستند بررسی کنید. گوش را یک پنبه مرطوب ملایم با PH متعادل تمیز کنید. چیزی را به داخل کانال گوش فرو نکنید؛ فقط گوش خارجی را تمیز کنید.

سگها در مورد پاهایشان حساس اند، به پنجه های آنها رسیدگی کنید. داخل دهان را بررسی کنید.

همانطور که اورا نظافت میکنید بدنش را از لحاظ زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب برروی پوست مورد بررسی قرار دهید. گوش، بینی، دهان وچشم را بررسی کنید، چشمها باید روشن باشند و هیچگونه قرمزی یا ترشحی نداشته باشند.

میزان سازگاری نژاد لوچن | Lowchen با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

لوچن سگهای عالی برای خانواده هایی هستند که کودک یا حیوانات خانگی دیگری دارند. آنها بطور کلی با بچه ها میانه خوبی دارند و از بازی کردن با آنها لذت می برند. آنها بطور شگفت آوری قوی و مهربان هستند.

لوچن بسیار اجتماعی هستند و به خوبی درخانه هایی که حیوانات خانگی و سگهای دیگری دارند زندگی می کنند. بدون در نظر گرفتن اندازه کوچکشان، آنها اغلب تمایل دارند سگهای بزرگتری را که در مکانهای عمومی می بینند به چالش بکشند، بنابراین مهم است که از آنها برای خودشان هم که شده حفاظت کنید.

محل نگهداری نژاد لوچن | Lowchen

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید بستن