آیراوت

مشاوره رایگان و سفارش

افسردگی در سگ ها

افسردگی در سگ ها

افسردگی در سگ ها یکی از مهمترین مواردی است که صاحبان آن‌ها باید به آن توجه داشته باشند.

سگ ها موجودات دوست داشتنی و در عین حال بسیار مظلوم هستند. به همین دلیل صاحبان سگ ها علاقه زیادی به خوشحال کردن آن ها دارند. گاه سگ ها به صورت عادی نیز ترکیب صورتشان غمگین به نظر می رسد که این عامل ریشه در نژاد سگ دارد. بعضی از نژاد سگ ها چشمان بی حال و صورت رو به پایینی دارند که به ظاهر غمگین هستند. اما در مواقعی سگ ها به دلایل بسیاری واقعا ناراحت و یا افسرده می شوند و افسردگی سگ ها در صورت و چشمان آن ها نیز مشخص است.

هیچ گاه سگتان را مدت خیلی زیادی تنها نگذارید. سگ ها تمام افکار و خوشی زندگیشان در شما که صاحب مطلق او هستید، خلاصه می شود.

هنگام تنها گذاشتن سگ در منزل، سگ ها در گوشه ای نشسته و به سوی در نگاه می کنند زیرا بسیار موجودات باوفایی بوده و در محبت کردن به صاحب خود هدفمند هستند. پس هیچ گاه بی دلیل آن ها را از خود نیازاریم.

گاه سگ ها از یک بیماری خاصی رنج می برند که می توان دلیل ناراحتی آن ها باشد. هم چنین سگ ها اگر طولانی مدت غمگین باشند، افسردگی می گیرند.

علائم افسردگی در سگ ها

  • تغییر رفتار های ناگهانی: ممکن است متوجه شوید که مدتی است دیگر سگ شما علاقه به بازی با اسباب بازی های محبوب خود و خوراکی های خوش مزه ندارد.
  • خواب: متوجه می شوید که بیشتر ساعات روز، سگ شما در گوشه ای دور از چشم اعضا خانواده به خواب می رود. این یکی از نشانه های افسردگی سگ می باشد.
  • سگ های افسرده دم خود را بین دو پای خود رو به پایین قرار می دهند که نشانه ی مهمی از افسردگی است.

علت افسردگی سگها

  1. واگذار کردن سگ و عوض شدن صاحب سگ
  2. توجه زیاد به عضو جدید خانواده
  3. افزایش سن سگ
  4. اگر صاحب سگ افسرده باشد، سگ او نیز به مرور افسرده و غمگین می شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید بستن